Były zapaśnik, mistrz świata i wielbiciel muzyki operowej - Władysław Góralewicz, chce przekazać operze swoją kolekcję sportowych trofeów. Z tej okazji udziela wywiadu przybyłym dziennikarzom i z sentymentem wspomina „dni swojej chwały”. Poznaj losy galicyjskiego chłopaka i przenieść się do schyłku dziewiętnastego wieku - do czasów osobliwych postaci, przydrożnych jarmarków i kolorowych cyrków.
Czarujący, gustowny i przytulny. Wypocznij w uroczej sypialni, w której ulokowaliśmy duże, wygodne łożko i usłaliśmy je śnieżbobiałą pościelą i poduszeczkami. Za sypialnią znajdziesz garderobę z miejscem na przechowanie bagażu. Wysublimowanej elegancji i szyku nadaje wnętrzu piękna, złoto-brązowa tapeta w stylu vintage. Do Twojej dyspozycji będzie także świetnie wyposażony aneks kuchenny (w którym znajdziesz m.in. ekspres do kawy), funkcjonalna łazienka, część wypoczynkowa ze stolikiem kawowym czy 50'' telewizor LCD w technologii LED. Za wejściowymi drzwiami znajdziesz natomiat duże lustro. Aranżacja pokoju, szlachetne, dębowe meble, zdjęcia głównych bohaterów filmu sprawiają, że każda spędzana tu chwila jest magiczna i wyjątkowa.
W apartamencie znajduje się także pakiet praktycznych informacji o obiekcie (w tym o naszej restauracji oraz pokazach filmowych dla Gości).
„Aria dla atlety” to filmowy debiut Filipa Bajona – reżysera i wykładowcy szczególnie związanego z Państwową Wyższą Szkołą Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. W filmie tym niezwykle istotną rolę odgrywa Pałac Karola Scheiblera (obecna siedziba Muzeum Kinematografii), który był jednym z głównych łódzkich plenerów produkcji.
Bajon tworząc scenariusz filmu "Aria dla Atlety" inspirował się biografią zapaśnika Zbyszka Cyganiewicza. Odtwórcy głównych ról w filmie to Krzysztof Majchrzak i Pola Raksa.